Next Time
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Just a new day

In jos 
3 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Autumn Elizabeth

Autumn Elizabeth


Mesaje : 90
Data de înscriere : 30/06/2009

Just a new day Empty
MesajSubiect: Just a new day   Just a new day Icon_minitimeMar Iun 30, 2009 3:18 am

Se uita muta la actele de schimbare a numelui. Familia "onde" isi pierduse orice urma cu adaptare pseudo-numele ei, la numele real. Onde Calyope era acum Autumn Elizabeth. Era trist dar real. Arunca undeva pe pat hartoagele si se apropie de geam
"Dracu` s-o ia! Ploua, ploua la fel ca in roice zi blestemata a vietii mele" inchise ochii lovind geamul cu pumnul. Nu se sparse sum de altfel niciodata nu se sparge la loviturile ei.
Sus In jos
Andersen Gregory

Andersen Gregory


Mesaje : 92
Data de înscriere : 30/06/2009

Just a new day Empty
MesajSubiect: Re: Just a new day   Just a new day Icon_minitimeMar Iun 30, 2009 3:21 am

Gregory isi largi putin nodul cravatei inainte de a bate usor in usa.
Sus In jos
Mabel
Admin
Mabel


Mesaje : 27
Data de înscriere : 29/06/2009

Just a new day Empty
MesajSubiect: Re: Just a new day   Just a new day Icon_minitimeMar Iun 30, 2009 3:26 am

Ciocani usor la usa de viazvi, tocmai din fata apartamentului ei. Astepta, simtindu'se ca un milog, deranjul nefiind unul din obiceiurile sale.
Sus In jos
https://nextime.forumgratuit.ro
Autumn Elizabeth

Autumn Elizabeth


Mesaje : 90
Data de înscriere : 30/06/2009

Just a new day Empty
MesajSubiect: Re: Just a new day   Just a new day Icon_minitimeMar Iun 30, 2009 3:26 am

Deschise usa incet, incet parca inghitind in sec, il prinse de cravata si vru sa-l traga inauntru.
Se opri brusc privind-o pe fata
-Ah la naiba, iar tu?


Ultima editare efectuata de catre Autumn Elizabeth in Mar Iun 30, 2009 3:27 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Andersen Gregory

Andersen Gregory


Mesaje : 92
Data de înscriere : 30/06/2009

Just a new day Empty
MesajSubiect: Re: Just a new day   Just a new day Icon_minitimeMar Iun 30, 2009 3:27 am

Gregory ii opri miscarea tinandu-se de tocul usii. O fixa cu privirea indicandu-i-o pe Mabel.
Sus In jos
Mabel
Admin
Mabel


Mesaje : 27
Data de înscriere : 29/06/2009

Just a new day Empty
MesajSubiect: Re: Just a new day   Just a new day Icon_minitimeMar Iun 30, 2009 3:28 am

Ridica usor palmele la nivelul umerilor privind blazat miscarile celor doi.Incerca a'si stapani zambetul sadic.
Sus In jos
https://nextime.forumgratuit.ro
Autumn Elizabeth

Autumn Elizabeth


Mesaje : 90
Data de înscriere : 30/06/2009

Just a new day Empty
MesajSubiect: Re: Just a new day   Just a new day Icon_minitimeMar Iun 30, 2009 3:28 am

-Da, da am vazut-o, intra doar...si intra si tu, sucmpa mea Mabel..marai ceva si se dadu din usa, parca mai trista si exagerat de obosita
Sus In jos
Andersen Gregory

Andersen Gregory


Mesaje : 92
Data de înscriere : 30/06/2009

Just a new day Empty
MesajSubiect: Re: Just a new day   Just a new day Icon_minitimeMar Iun 30, 2009 3:28 am

Gregory dadu scurt din cap in semn de salut catre amandoua, intrand cu pasi masurati.
Sus In jos
Mabel
Admin
Mabel


Mesaje : 27
Data de înscriere : 29/06/2009

Just a new day Empty
MesajSubiect: Re: Just a new day   Just a new day Icon_minitimeMar Iun 30, 2009 3:29 am

Intra in urma sa cu o usoara unda de curiozitate. Pasi fara a spunse nimic in vasta incapere.
Sus In jos
https://nextime.forumgratuit.ro
Autumn Elizabeth

Autumn Elizabeth


Mesaje : 90
Data de înscriere : 30/06/2009

Just a new day Empty
MesajSubiect: Re: Just a new day   Just a new day Icon_minitimeMar Iun 30, 2009 3:34 am

-BIne asezati-va pe unde naiba apucati nu mai la geam nu ca-i locul meu. Daca vreti ceva, stiti unde-i frigiderul si unde-i baia! Se idnrepta catre geam pescuindu-si o tigara
Sus In jos
Andersen Gregory

Andersen Gregory


Mesaje : 92
Data de înscriere : 30/06/2009

Just a new day Empty
MesajSubiect: Re: Just a new day   Just a new day Icon_minitimeMar Iun 30, 2009 3:35 am

Gregory ridica din umeri. Deschise frigiderul detectand prima sticla de bautura. Wisky. Tipic.
Sus In jos
Mabel
Admin
Mabel


Mesaje : 27
Data de înscriere : 29/06/2009

Just a new day Empty
MesajSubiect: Re: Just a new day   Just a new day Icon_minitimeMar Iun 30, 2009 3:36 am

-Aaa..draga...ca de obicei mica cu obiceiuri ciudatele.
Incerca a croi un zambet in timp ce se'aseza aranjandu'si fusta pe fotoliul din fata
Sus In jos
https://nextime.forumgratuit.ro
Autumn Elizabeth

Autumn Elizabeth


Mesaje : 90
Data de înscriere : 30/06/2009

Just a new day Empty
MesajSubiect: Re: Just a new day   Just a new day Icon_minitimeMar Iun 30, 2009 3:38 am

-Daca tot imi omori neuroni nu mai zambi fals, puncta nervotic, deschizand geamul
-La dracu` tot ploua!
Sus In jos
Andersen Gregory

Andersen Gregory


Mesaje : 92
Data de înscriere : 30/06/2009

Just a new day Empty
MesajSubiect: Re: Just a new day   Just a new day Icon_minitimeMar Iun 30, 2009 3:38 am

Gregory se sprijini cu spatele de perete tinand sticla in mana. O studie din cap pana in picioare pe Mabel. Chiar nu se putea niciodata sa nimereasca un moment in care sa fie unicul musafir? Nu, nu se poate. N-avea atata noroc.
Sus In jos
Mabel
Admin
Mabel


Mesaje : 27
Data de înscriere : 29/06/2009

Just a new day Empty
MesajSubiect: Re: Just a new day   Just a new day Icon_minitimeMar Iun 30, 2009 3:39 am

-Ah, dar cum as putea sa iti zambesc fals!
Duse degetele firave catre buze pe care si le ridica, transformand totul itnr'un ranjet banal.
Sus In jos
https://nextime.forumgratuit.ro
Autumn Elizabeth

Autumn Elizabeth


Mesaje : 90
Data de înscriere : 30/06/2009

Just a new day Empty
MesajSubiect: Re: Just a new day   Just a new day Icon_minitimeMar Iun 30, 2009 3:39 am

Se prelinse paan al gregory si-i lua sticla dand o dusca pe gat
-Deci scumpa Mabel, cu ce e ajut?
Sus In jos
Andersen Gregory

Andersen Gregory


Mesaje : 92
Data de înscriere : 30/06/2009

Just a new day Empty
MesajSubiect: Re: Just a new day   Just a new day Icon_minitimeMar Iun 30, 2009 3:41 am

Gregory o privi tuguindu-si usor buzele a dezaprobare. Din nou nu avea nici o gura de Bloody Mary. Totusi, ramase separat de scena dintre cele doua fixand cu privirea interiorul sticlei de wisky.
Sus In jos
Mabel
Admin
Mabel


Mesaje : 27
Data de înscriere : 29/06/2009

Just a new day Empty
MesajSubiect: Re: Just a new day   Just a new day Icon_minitimeMar Iun 30, 2009 3:41 am

Isi arunca ochii, asupra intregului decor, ce si'i mari cu jovialitate:
-Uhm, eu stiu...
Isi schimba privirea prosteste.
Sus In jos
https://nextime.forumgratuit.ro
Autumn Elizabeth

Autumn Elizabeth


Mesaje : 90
Data de înscriere : 30/06/2009

Just a new day Empty
MesajSubiect: Re: Just a new day   Just a new day Icon_minitimeMar Iun 30, 2009 3:46 am

Ii inapoie sticla aprinzandu-si ultima tigara
-DAca nu tu cine?
Sus In jos
Andersen Gregory

Andersen Gregory


Mesaje : 92
Data de înscriere : 30/06/2009

Just a new day Empty
MesajSubiect: Re: Just a new day   Just a new day Icon_minitimeMar Iun 30, 2009 3:47 am

Gregory privi cu sictir sticla. Ajunsese sa urasca bautura aceea. Isi ridica ochii catre Mabel. Asteptarea e mai greu de sustinut decat munca.
Sus In jos
Mabel
Admin
Mabel


Mesaje : 27
Data de înscriere : 29/06/2009

Just a new day Empty
MesajSubiect: Re: Just a new day   Just a new day Icon_minitimeMar Iun 30, 2009 3:50 am

Isi lasa capul ostenit intre cele doua maini. Vroia sa scoata un 'abc' pentru a schimba atmosfera dar tacu, asteptand invizibil. Privi in neant.
Sus In jos
https://nextime.forumgratuit.ro
Autumn Elizabeth

Autumn Elizabeth


Mesaje : 90
Data de înscriere : 30/06/2009

Just a new day Empty
MesajSubiect: Re: Just a new day   Just a new day Icon_minitimeMar Iun 30, 2009 3:56 am

-eh la dracu! Ati venti aici sa faceti clubul mutiilor?
Sus In jos
Andersen Gregory

Andersen Gregory


Mesaje : 92
Data de înscriere : 30/06/2009

Just a new day Empty
MesajSubiect: Re: Just a new day   Just a new day Icon_minitimeMar Iun 30, 2009 3:57 am

Gregory isi largi mai tare nodul cravatei, aproape desfacand-o de tot.
- Inca presupun ca aveti de gand sa rezolvati aceasta discutie, problema, sau ce o fi si ca nu este o vizita pentru ceai.
Sus In jos
Autumn Elizabeth

Autumn Elizabeth


Mesaje : 90
Data de înscriere : 30/06/2009

Just a new day Empty
MesajSubiect: Re: Just a new day   Just a new day Icon_minitimeMar Iun 30, 2009 3:59 am

-Da si sper ca o terminam inainte de terminarea ploii, noi doi avem ceva "frumos" de rezolvat cat timp ploua
Sus In jos
Mabel
Admin
Mabel


Mesaje : 27
Data de înscriere : 29/06/2009

Just a new day Empty
MesajSubiect: Re: Just a new day   Just a new day Icon_minitimeMar Iun 30, 2009 4:01 am

-Trebuie sa recunosc ca mai mare voluptate in a va chinui luandu'va timp nu exista pentru mine.
Rasufla.
Sus In jos
https://nextime.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





Just a new day Empty
MesajSubiect: Re: Just a new day   Just a new day Icon_minitime

Sus In jos
 
Just a new day
Sus 
Pagina 1 din 4Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Next Time :: Town :: Apartamentul-
Mergi direct la: